پریفرم

پریفرم قطعه ای است با ظاهری خاص شبیه به لوله آزمایش، شفاف و دارای سطحی هموار که محصول واسط در مجموعه فرایندهای تبدیل گرانول پلی اتیلن ترفتالات  (PET) به بطری می باشد. اگر چه این محصول ظاهری بسیاری شبیه به شیشه دارد اما مانند شیشه شکننده نیست و جداره های مقاوم آن امکان مناسبی برای حمل ونقل در اختیار قرار می دهد .در تعیین مقاومت جداره بطری پت ، انتخاب پریفرم مناسب تاثیرگذار ترین عامل است . ظاهر و عملکرد و سایر ویژگی های بطری هریک به نحوی متاثر از این انتخاب خواهند بود.

پریفرم را چگونه تولید می کنند؟

فرآیند، مواد اولیه و افزودنی ها

از آنجاییکه PET در حالت مذاب استحکام لازم را ندارد، مواد PET قطعه لوله ای شکل تو خالی که در واقع پیش شکل بطری محسوب می شود، تبدیل می شوند. این قطعات حاصل از فرایند تزریق، در دستگاه های باد کن شکل داده شده و با توجه به قالب بطری و وزن پریفرم در تولید انواع مختلف بطری به کار می رود.

خلاصه فرایند تولید:

مواد اولیه پت داخل سیلوی مواد، توسط لوله های مواد کش وارد گازگیر شده و به مدت حدود ۶ ساعت در دمای بین ۱۴۰ تا ۱۷۰ گازگیری شده و به ماشین تزریق منتقل می شود. این مواد ابتدا تزریق ذوب شده و به داخل قالب تزریق می شوند، قطعات داخل قالب و توسط چیلر خنک کاری شده و قطعه شفاف از قالب خارج می‌شود. این قطعات توسط نوار نقاله حمل و وارد کیسه های مخصوص شده و بسته بندی می‌شود.

PET مواد اولیه:

در حال حاضر بیشتر پریفرم های شرکت ظروف ایران با مواد گرید بطری و با ویسکوزیته ۰٫۷۸۱ و ۰٫۸۲۱ تولید می شود:
PET گرید بطری با ویسکوزیته ۰٫۰۲ ± ۰٫۷۸ مناسب برای تولید پریفرم برای استفاده در تولید بطری های آب معدنی، روغن های خوراکی، محصولات آرایشی بهداشتی و جارهای کوچک.
PET گرید بطری با ویسکوزیته ۰٫۰۲ ± ۰٫۸۲ مناسب برای تولید پریفرم برای استفاده در تولید بطری های گازدار کربناتی، ماءالشعیر، داروها و ظروف جار با دهانه بزرگ و روغن های خوراکی.

افزودنی ها پریفرم:

ترکیب افزودنی و گرانول در مراحل شکل گیری پریفرم با حفظ حداکثر یکنواختی و ثبات و در جهت ایجاد ترکیبی همگون با پلیمر صورت می گیرد تا علاوه بر حفظ ویژگی‌¬های ظاهری و توزیع یکنواخت خواص افزودنی، باعث ثبات کیفی محصول در حین فرایند شود.

فرآوری مواد اولیه و تولید پریفرم

آماده سازی مواد پت با انجام رطوبت زدایی مناسب جهت ورود به سیلندر توسط لوازم و تجهیزات خشک کننده و انتقال دهنده مواد ساخت در شرایط زیر انجام می شود:
۶ تا ۸ ساعت رطوبت‌¬گیری پیوسته در دمای ۱۷۰ درجه سانتی¬گراد در نقطه شبنم ۴۰- درجه سانتی¬گراد
رساندن رطوبت نهایی مواد به کمتر از ۵۰ppm هنگام ورود به سیلندر تزریق
انتقال مکانیزه مواد به گازگیر و سیلندر تزریق
عمل آوری صحیح و بهینه مواد جهت قالبگیری با استفاده از ماشین¬ های تزریق پلاستیک ویژه تولید و پریفرم با مشخصات زیر انجام می پذیرد:
ماشین¬های تزریق پلاستیک خاص تولید پریفرم با استفاده از ماردون های مخصوص به منظور عمل -آوری مناسب مواد با کاهش تنش¬ های پس ماند و میزان استالدئید (AA)
گرانول ذوب یکنواخت مواد، بدون تخریب زنجیره پلیمر و نیز فاقد های ذوب نشده در مذاب قبل از تزریق به قالب
قالب گیری دمشی محوطه کاملاً محصور با هوای فیلتر شده و عاری از رطوبت بوسیله واحد ضدچگالش و تهویه مطبوع قالب است
¬ سیستم خنک کاری مناسب با بکارگیری چیلرهای صنعتی با ظرفیت¬‌های بالا انجام می شود.

ویژگی های مهم یک پریفرم خوب چیست؟

پریفرم باید متناسب برای موادی که قرار است در آن بسته بندی شود طراحی و تولید شود و با کیفیت و مناسب باشد و برای مثال پریفرم بطری که برای بطری آب معدنی استفاده میشود، باید شفاف باشد و از بهترین مواد اولیه برای تولید آن استفاده شود.

تولید پریفرم صادراتی توسط مجموعه ظروفیران

مجموعه بزرگ ظروفیران با دارا بودن بهترین و به روز ترین سیستم ها و دستگاه ها برای تولید پریفرم های مختلف، میتواند نیاز شهر های کشور را به راحتی تامین کند، علاوه بر آن شرکت ظروفیران انواع بطری ها و پریفرم ها را برای صادرات به کشور های دیگر را تولید میکند.
شرکت ظروفیران با بیش از یک دهه تجربه در تولید و پخش با کیفیت ترین پریفرم های بطری و پت به سراسر کشور و کشورهای دیگر، کارنامه پرقدرتی در این زمینه دارد، و به همین منظور پریفرم صادراتی بسیاری را تولید و به کشورهای دیگر مانند پاکستان،افغانستان،هند و عراق و… صادر میکنند.

تولید پریفرم دهانه ۲۸

امروزدر این مقاله درباره تولید پریفرم دهانه 28 میخواهیم صحبت بکنیم و مطالبی در اختیار شما بگذاریم هدف مجموعه ظروفیران افزایش دانش و شناخت شما نسبت به محصول است و بتوانیم بهترین انتخاب را در اختیار شما بگذاریم:

مرحله اول بررسی پریفرم چیست؟

پیش از آن که بدانید پریفرم دهانه 28 چیست، باید بدانید که این نوع پریفرم‌ها از چه چیزی ساخته شده است همیشه پریفرم‌ها از پت ساخته می‌شوند.
پت یا پلی اتیلن ترفتالات پت یک ماده کاربردی است که در برابر میکروارگانیسم‌ها مقاومت می‌کنند و همچنین با مواد غذایی نیز واکنش نمی‌دهند. به همین دلیل از این نوع پلیمر در تولید بسته‌بندی مواد غذایی، نوشیدنی و دارویی استفاده می‌شوند. بسیاری از مراکز استفاده از بطری‌های ساخته شده از جنس پت را به عنوان بهترین گزینه برای نگهداری مواد غذایی می‌شناسند.
همچنین پریفرم ظاهر خاص و زیبایی دارد و همانند لوله موجود در آزمایشگاه‌ها است. سطح همواری دارد و رنگ آن شفاف است. اگر آن را از دور ببینید شبیه به شیشه است اما جنس آن شیشه نیست و اصلا جنس شکننده‌ای ندارد. برعکس تصوری که از جنس آن داریم، به نسبت مقاوم است و برای حمل و نقل آن مشکل خاصی وجود ندارد.
شما خیلی خوب می‌دانید که پریفرم محصول نهایی نیست و یک محصول واسطه است که که طی فرایند تبدیل پت به بطری استفاده می‌شود. انتخاب پریفرم مناسب در میزان استحکام بطری نهایی بسیار تاثیرگذار است و شما بایستی با توجه به ظاهر و مشخصات مدنظر خود پریفرم مناسب را استفاده کنید.

روش های تولید پریفرم دهانه ۲۸چیست؟

پریفرم دهانه ۲۸ و به طور کلی تمامی پریفرم‌ها از طریق فرایند تزریق تولید می‌شوند.
خود مواد پریفرم از مقاومت و استحکام کافی جهت ساخت بطری برخوردار نیست. از این رو ابتدا این مواد را ذوب می‌کنند و سپس در یک قالب تزریق می‌شوند. سپس طی یک فرایند دیگر همچون فرایند دمیدن به شکل بطری‌های مختلف در می‌آیند.از این بطری‌ها می‌توان در کاربری‌های مختلف نظیر استفاده به عنوان بطری آب و روغن و … استفاده کرد.
یکی ازنکات مثبت و مشخصات مهم هر پریفرم، اندازه و وزن آن است. هر چه که وزن یک پریفرم میزان بیشتری داشته باشد، اندازه بطری که می‌توان از آن تولید کرد نیز بیشتر خواهد بود. در واقع همین تفاوت در وزن پریفرم‌ها است که این امکان را فراهم می‌کند که سایزهای مختلفی ایجاد شود سایزهایی که هر یک را می‌توان در حوزه‌های مختلفی من جمله صنایع غذایی، صنایع بهداشتی و غیره استفاده کرد.

رنگ پریفرم ها چگونه است؟

پلیمر پت که برای تولید پریفرم‌ها استفاده می‌شود، شفاف است و رنگی ندارد. اما پریفرم‌های متنوعی در رنگ‌بندی‌های مختلف وجود دارد. در حقیقت این مواد با مخلوط شدن با سایر مواد رنگی، رنگ‌های مورد نیاز مشتری را به خود می‌گیرد و از این طریق است که پریفرم‌هایی با رنگ‌های متنوع در دسترس هستند.

درباره خرید پریفرم دهانه ۲۸

برای خرید اینترنتی پریفرم دهانه ۲۸ می‌توانید به سایت مجموعه ظروف ایران مراجعه کنید و درخواست خودتان را ثبت کنید.
شرکت ظروفیران یکی از مجموعه‌های فعال و پویا در تولید پریفرم است که تنوانسته است در طی مدت فعالیت خود خدمات بسیار خوبی را به مشتریان خود ارائه دهد. ظروفیران در این مدت توانسته به یکی از برندهای مطرح و محبوب در حوزه تولید پریفرم تبدیل شود و رضایت اغلب مشتریان را جلب کرده است.
این شرکت، گستره وسیعی از پریفرم‌ها را به مشتریان خود ارائه می‌دهد و شما می‌توانید از بین گستره وزنی متنوعی که ظروفیران برای شما تهیه کرده است، گزینه مدنظر خود را انتخاب کنید. گستردگی و تنوع بالای پریفرم‌های ارائه شده توسط مجموعه ظروفیران سبب شده است که مشتریان بتوانند با توجه به نیاز خود، پریفرم مناسب را تهیه کنید. پریفرمی که از نظر استحکام، طرح و وزن با نیاز آن‌هارا بپوشاند.
مجموعه ظروفیران هم اکنون در حدود ۱۰۰ نوع مدل مختلف پریفرم ارائه می‌دهد. در ادامه تعدادی از آن‌ها را شرح خواهیم داد:
ارایه بیش از 30 مدل پریفرم با دهانه ۲۸ میلی‌متر
ارایه15 مدل پریفرم با دهانه ۴۵ میلی‌متر
ارایه 20 مدل پریفرم با دهانه ۳۸ میلی‌متر
ارایه ۱5 مدل پریفرم با ابعاد دهانه ۳۰ میلی‌متر
ارایه 12مدل پریفرم با ابعاد دهانه ۲۴ میلی‌متر
و موارد دیگری که می‌توانید در وب سایت رسمی مجموعه ظروفیران آن‌ها را مشاهده کنید.
تولید پریفرم دهانه ۲۸ در شرکت ظروفیران
پریفرم دهانه ۲۸ تولیدی شرکت ظروفیران
شرکت ظروفیران پریفرم دهانه ۲۸ را در 30 مدل مختلف ارائه می‌دهد. این 30 مدل در وزن‌ها مختلف به تولید می‌رسند. در این قسمت به ارائه وزن مدل‌های مختلف این نوع پریفرم تولیدی شرکت ظروفیران نمی‌پردازیم اما بایستی گفت که وزن آن‌ها در گستره ۱۰ گرم تا ۵۶ گرم است.
برای خرید آنلاین پریفرم دهانه ۲۸ در ارتفاع‌ها متخلف می‌توانید به وب سایت مجموعه پارس پت مراجعه کنید. از جمله ارتفاع‌هایی که در این مجموعه در سایز دهانه ۲۸ میلی‌متری به تولید می‌رسد می‌توان به ارتفاع پریفرم‌های ۶۰ میلی‌متری، ۶۵ میلی‌متری، ۷۸ میلی‌متری و غیره اشاره کرد.
قیمت پریفرم ها با دهانه ۲۸
برای دریافت قیمت انواع پریفرم دهانه ۲۸ با توجه به نوسان قیمت مواد اولیه پت در بازار حتما با کارشناسان فروش ظروفیران ارتباط بگیرید.

تفاوت قیمت پریفرم به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت پریفرم باتوجه به قیمت مواد اولیه پت و دستگاه بادکن و ابزاری که در طی مراحلی پریفرم پت و پریفرم بطری را تولید میکنند، تعیین میشود با توجه به مراحل و عوامل تولید پریفرم شما میتوانید قیمت شرکت اینترنتی ظروفیران را با جاهای دیگر و فروشگاه های دیگر مقایسه کنید. فروشگاه اینترنتی ظروفیران با توجه به کیفیت عالی و تولید پریفرم های شفاف و درجه ۱ برای خدمت گذاری به شما مشتریان عزیز و صاحبان کسب و کار حاضر است.

درباره سفارش پریفرم و پریفرم بطری

بطری ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از: بطری پت پرسی، بطری پت هات واش، بطری پت پریفرمو، بطری پت آسیابی را میتوان نام برد. همه ی اینها جزو بطری پت هایی هستند که در طی مراحلی بازیافت میشوند. که بازیافت این محصولات باعث صرفه جویی زیادی شده و برای خیلی از حوزه ها مهم میباشد.
برای سفارش پریفرم پت و بطری راه های مختلفی وجود دارد، ولی فروشنده های زیادی در بازارهای مختلفی وجود دارند که با خرید و فروش پریفرم پت و بطری را با کیفیت پایین به دست مشتریان میرسانند. پریفرم پت و بطری های درجه یک از نظر کیفی طوری هستند که پس از بازیافت هم باز هم محصولات درجه یکی را تولید میکنند.
در فروشگاه اینترنتی ظروفیران فروش انواع پریفرم بطری و پت درجه یک و مرغوب صورت میگیرد، برای همین اگر شما خریدار بطری پت هستید حتما در انتخاب فروشنده دقت کنید. فروشگاه اینترنتی ظروفیران طی مراحلی که گفتیم، پریفرم بطری و پت های باکیفیت و شفاف و مرغوبی را تولید میکنند تا بهترین محصولات پریفرم را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد. برای سفارش پریفرم بطری و پریفرم پت از فروشگاه اینترنتی ظروفیران میتوانید از طریق نشانی اینترنتی و… اقدام نمایید. شما خریدار عزیز با انتخاب این فروشگاه برای خرید بطری های پت و… موفقیت خود را در کسب و کارتان تضمین کرده اید‌.

برای سفارش پریفرم پت و پریفرم بطری به چه نکاتی باید توجه کرد و چگونه باید اقدام کرد؟

بطری ها انواع مختلفی دارند که مهمترین آنها:
بطری پت پرسی
بطری پت هات واش
بطری پت پریفرمو
بطری پت آسیابی را میتوان نام برد.
همه ی اینها جزو بطری پت هایی هستند که در طی مراحلی بازیافت میشوند. که بازیافت این محصولات باعث صرفه جویی زیادی شده و برای خیلی از حوزه ها با ارزش میباشد.
برای سفارش پریفرم پت و بطری راه های مختلفی وجود دارد، ولی متاسفانه امروزه فروشنده های زیادی در بازارهای مختلفی وجود دارند که با خرید و فروش پریفرم پت و بطری را با کیفیت پایین به دست مشتریان میرسانند. پریفرم پت و بطری های درجه یک از نظر کیفی طوری هستند که پس از بازیافت هم باز هم محصولات درجه یکی را تولید میکنند.
در فروشگاه اینترنتی ظروفیران فروش انواع پریفرم بطری و پت درجه یک و مرغوب صورت میگیرد، برای همین اگر شما خریدار بطری پت هستید حتما در انتخاب فروشنده دقت کنید منتظر پیام و تماس شما هستیم.
فروشگاه اینترنتی ظروفیران، طی مراحلی که گفتیم، پریفرم بطری و پت های باکیفیت و شفاف و مرغوبی را تولید میکنند تا بهترین محصولات پریفرم را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد.
برای سفارش پریفرم بطری و پریفرم پت از فروشگاه اینترنتی ظروفیران میتوانید از طریق نشانی اینترنتی و… اقدام نمایید.
شما خریدار عزیز با انتخاب این فروشگاه برای خرید بطری های پت و… موفقیت خود را در کسب و کارتان تضمین کرده اید‌.

قالب پریفرم چیست؟

قالب پریفرم یک قطعه واسطه ای برای تبدیل انواع پت به بطری است. این قالب با توجه به ظاهر بسیار منحصر به فرد و متفاوت، همواره دارای کاربرد های گوناگونی است. سطح قالب شفاف و هموار بوده و این عامل موجب به کارگیری آن در فرآیند های مختلف تولیدی می گردد.
انتخاب پریفرم‌های مناسب از جمله عوامل بسیار تاثیرگذار در تعیین کیفیت پت به شمار می رود. از سویی دیگر باید به این موضوع اشاره نمود که کیفیت و هر یک از ویژگی های پت، به صورت مستقیم با قالب انتخاب شده در فرآیند های تولیدی، ارتباط خواهد داشت. قالب پریفرم‌ها هم چون یک قطعه با ظاهری شبیه به لوله آزمایشگاهی است که در واقع تفاوت های بسیار زیادی با این نوع از لوله ها نیز دارد. این قالب شکنندگی مشابه با لوله های آزمایشگاهی را نخواهد داشت و در نتیجه استفاده متعدد آن همواره به عنوان یک گزینه کاملا بدون ریسک شناخته می شود.
در تولید انواع پریفرم‌ها، نوع قالب و وزن آن به عنوان مهم ترین شاخصه های تعیین کننده نوع بطری شناخته می شوند. ساخت انواع بطری های بسته بندی در صنایع بهداشتی، غذایی و هم چنین آرایشی با توجه به امتیاز های گسترده صورت می گیرد.مهم ترین مزایا قالب پریفرم در فرآیند تولید.

ساخت قالب پریفرم انواع بطری

تولیدکننده قالب پریفرم با در نظر داشتن کلیه مزایا پت به عنوان ماده اولیه در ساخت انواع بطری های پلاستیکی، به کارگیری آن در فرآیند های تولیدی را به عنوان اولویت اصلی قرار داده است.
تبدیل گرانول پلی اتیلن ترفتالات در فرآیند های تولیدی به انواع بطری با استفاده پریفرم به عنوان یکی از قطعات کاملا کاربردی، تاثیرگذاری ویژه ای در کاهش هزینه نهایی تبدیل و همچنین موضوعات مشابه دیگر از جمله افزایش بازخورد های اقتصادی خواهد داشت.
مهم ترین مزایا پت
استحکام بسیار بالا
هزینه های تمام شده کاملا رقابتی
جذب حداقلی عطر
ماندگاری و دوام طولانی
وزن بسیار سبک
شفافیت زیاد
دسترسی آسان و سریع
ظاهری زیبا

انواع قالب پریفرم

تولید قالب ‌پریفرم از جمله نکات بسیار مهمی است که در صنایع مختلف به آن پرداخته می شود. اولویت موثر و سودآوری که مزایا متعددی را نیز به همراه خواهد داشت. از جمله اصلی ترین این مزایا می توان به مواردی هم چون انعطاف پذیری بالا، سازگاری با محیط زیست و هم چنین کاهش هزینه های جانبی در تولید اشاره نمود.
پریفرم‌پت در نوع خود به عنوان یک واسطه در تولید شناخته می شود. واسطه ای که تعدد و تنوع کارایی آن مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان قرار گرفته است. تولید گسترده انواع بطری های باکیفیت، متنوع، استاندارد و مقاوم با استفاده از این واسطه، نکته ای کلیدی است که باید به آن اشاره نمود.
بخشی از قالب های پریفرم عبارتند از:
قالب پریفرم جار
قالب صادراتی
قالب پریفرم دهانه ۱۸
قالب پریفرم دهانه ۲۰
قالب پریفرم دهانه ۲۸
قالب پریفرم دهانه ۳۰
فالب پریفرم دهانه ۴۵
قالب پریفرم ادویه
قالب پریفرم دهانه مایع دستشویی
از جمله موضوعات مهمی که در تقسیم بندی پریفرم پت باید به آن اشاره نمود، تقسیم بندی این واسطه بر اساس دهانه می باشد.
حتما برای کسب اطلاعات بیشتر با قسمت مشاورین مجموعه ظروفیران ارتباط بگیرید منتظر شما هستیم.

 


اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.