قیمت بطری

عامل تاثیر گذار قیمت بطری ۱ لیتری

اگر نگاهی به محیط اطراف‌مان داشته باشیم متوجه خواهیم شد که بطری‌های پلاستیکی زیادی زندگی ما را احاطه کرده‌اند. بطری‌های پلاستیکی در حجم و اندازه‌های مختلف با کاربردهای وسیع تولید می‌شوند که زندگی بدون آنها امکان پذیر نیست. جنس بطری‌های موجود در بازار متنوع است که همین امر باعث تفاوت در کیفیت آنها می‌شود. بطری‌های یک لیتری پلاستیکی از جمله بطری‌های پرکاربرد هستند که قیمت‌های مختلفی دارند. قیمت بطری ۱ لیتری به عوامل زیادی بستگی دارد که در این مقاله به آن اشاره خواهیم داشت.
شرکت‌ها و صنایع مختلف برای این که بتوانند محصولات تولید شده خود را با کیفیت بالا روانه بازار نمایند نیاز به انتخاب و خرید بطری‌های پلاستیکی مقاوم دارند. این مدل از بطری‌ها برای بسته‌بندی محصولات نوشیدنی و غذایی مورد استفاده صنایع امروزی قرار دارند. قیمت بطری ۱ لیتری با عوامل متعددی بستگی دارد که هر عامل تعیین کننده قیمت نهایی محصول است.

 

اشنایی با انواع بطری‌های یک لیتری

بطری‌های یک لیتری به دلیل داشتن کاربردهای فراوان در انواع و کیفیت‌های مختلفی در بازار وجود دارند که هر مدل برای صنایع مختف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از انواع بطری‌های ۱ لیتری موجود در بازار که بسیار پرطرفدار است می‌توان به بطری یک لیتری دسته‌دار، بطری یک لیتری رینگی چهارگوش، بطری ۱ لیتری الماس، بطری ۱ لیتری گرد فراز، بطری یک لیتری مایع ظرفشویی و غیره اشاره کرد.
هر کدام از بطری‌های نام برده شده بر اساس نوع طراحی آن برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت بطری ۱ لیتری بر اساس کیفیت مواد استفاده شده در آن و نوع طراحی که دارد از قیمت‌های مختلفی برخوردار است. به عنوان نمونه بطری دسته‌دار یک لیتری برای بسته بندی انواع روغن‌های خوراکی و گیاهی کاربرد دارد.

شناخت شرکت‌های تولید کننده بطری پلاستیکی یک لیتری

بطری‌های به سه نوع بطری پلاستیکی، بطری شیشه‌ای و بطری تقسیم بندی می‌شوند که در این بخش قصد معرفی شرکت‌های تولید کننده بطری پلاستیکی یک لیتری را داریم. بطری‌های پلاستیکی یک لیتری دارای کاربردهای بیشتری نسبت به سایر حجم‌های بطری پلاستیکی هستند. قیمت بطری ۱ لیتری بر اساس عوامل گوناگون تعیین می‌شود که یکی از آنها شرکت تولید کننده محصول است.
شرکت‌های تولید کننده بطری پلاستیکی یک لیتری، محصولات تولید شده را در بسته بندی و حجم‌های متفاوتی ساخته و روانه بازار می‌نمایند. این شرکت‌های در مناطق مختلف ایران وجود داشته و از طریق شیوه‌های مختلف سعی می‌نمایند تا محصولات تولید شده پلاستیکی را با قیمت مناسب از طریق نمایندگان خود به دست خریداران و شرکت‌های مواد غذایی و شیمایی برسانند. هدف تولید کنندگان بطری‌های فروش محصولات خود به شکل عمده است تا بتوانند باعث صرفه جویی در هزینه‌های سایر شرکت‌ها و صنایع تولیدی شوند. از جمله شرکت‌های معروف تولید کننده بطری‌های پلاستیکی می‌توان به شرکت ظروفیران و غیره اشاره کرد. قیمت بطری ۱ لیتری با توجه به نوع مواد خام اولیه به کار رفته و شرکت تولیدی پلاستیک متغییر است.

عامل تاثیرگذار قیمت بطری ۱ لیتری

قیمت بطری‌های یک لیتری به مواد اولیه به کار رفته در تولید و قیمت پت و نوسانات ارز، نوسانات بازار و شرکت تولید کننده مواد پلاستیکی از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت بطری‌های یک لیتری هستند. همان‌طور که در مقدمه به آن اشاره شد، بطری یک لیتری پلاستیکی در حجم و مدل‌های مختلفی در بازار وجود دارند که اگر قیمت‌های ارز و نوسانات بازار دچار تغییرات مثبت یا منفی شود، قیمت بطری یک لیتری نیز تغییر خواهد کرد. بسیاری از کارخانه‌های تولید کننده بطری پلاستیکی با بهره‌گیری از تولیدات عمده سعی در کاهش قیمت نهایی محصول دارند.
مواد اولیه به کار رفته
مواد خام پلاستیکی دارای کیفیت‌های مختلف هستند لذا بطری‌های تولید شده اگر از مواد اولیه باکیفیت باشند می‌توانند مقاومت زیادی در برابر ضربه و حرارت داشته باشند.
قیمت پریفرم
قیمت پریفرم یکی از عوامل تاثیرگذار مهم در قیمت بطری ۱ لیتری است و پریفرم به عنوان قالب تولید کننده محصولات پلاستیکی است که با توجه به شکل و شمایل خود می‌تواند با دریافت مواد خام پلاستیک، انواع اشکال هندسی را در حجم‌های یک لیتری تولید نماید تولید کنندگان همواره سعی می‌نمایند تا با کاهش هزینه‌های تولید اولیه، قیمت عرضه بطری‌های یک لیتری را کاهش دهند
قیمت ارز
بیشتر محصولات تولید شده در بازار به دلیل داشتن وابستگی زیاد به واردات، تحت تاثیر قیمت و نوسانات ارزی قرار دارند. قیمت ارزمی‌تواند تعیین کننده قیمت نهایی بطری‌های یک لیتری موجود در بازار باشد
تاثیر نوسانات بازار
میزان عرضه و تقاضای بطری‌های یک لیتری در بازار تعیین کننده قیمت بطری ۱ لیتری است و هرچه عرضه در بازار افزایش پیدا نماید و شرکت‌های تولید کننده با استفاده از تکنولوژی جدید، محصولات خود را به بازار عرضه نمایند،
درباره شرکت‌های تولید کننده محصولات پلاستیکی
شرکت‌های زیادی در زمینه تولید انواع بطری‌های پلاستیکی یک لیتری مشغول به فعالیت هستند که هر شرکت بر اساس استراتژی تولید خود می‌تواند انواع بطری‌های پلاستیکی را با شکل و شمایل مختلف و کیفیت‌های متفاوت روانه بازار نماید.
نتیجه گیری
بطری‌های پلاستیکی در زندگی پر کاربرد است وبه دلیل گستردگی فراوانی که دارد مورد توجه استفاده کنندگان و صنایع مختلف قرار گرفته است. این بطری‌ها در سایز و ابعاد مختلف تولید و روانه بازار می‌شود. اگر به دنبال خرید بطری پلاستیکی یک لیتری باکیفیت هستید باید بتوانید یک شرکت سازنده مناسب را جهت خرید محصولات جزئی و کلی انتخاب کنید.

برای مشاهده مقالات کامل بطری اینجا کلیک کنید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.