نحوه تولید بطری پت

نحوه تولید بطری پت

تولید پت و بطری پت شامل دو مرحله مهم میباشد:

مرحله اول:

ماده پت به وسیله قالب گیرهای تزریقی و دستگاه های تزریق پلاستیک به بطری های کوچکی مثل لوله های آزمایشگاهی تبدیل میشود. و نکته مهم تفاوت آنها با لوله آزمایشگاهی جنس آنها واین که در همین مرحله اول جای درب و شیارهای روی بطری شکل گرفته میشوند. به این محصول اولیه بطری، پریفورم میگویند.

مرحله دوم و اخر:

در این مرحله شکل نهایی بطری شکل میگیرد. پریفورم تولید شده در مرحله اول دوباره گرم و کشیده میشود که این کار توسط دستگاه بادکن با باد گرم انجام میشود. این دستگاه در تولید بطری پت بسیار پرسرعت عمل میکند.شرکت ظروفیران انواع بطری ها در حجم های مختلف در بالاترین کیفیت تولید میکند و به شما صاحبان کسب و کار برای بسته بندی انواع نوشیدنی و موادغذایی و مصارف شیمیایی، ارائه میدهد.
در این مقاله به انواع بطری های ۴ لیتری پت میپردازیم.
خرید و فروش عمده بطری های پلاستیکی از طریق سایت ظروفیران انجام میشود که خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی ظروفیران مزایایی از جمله قیمت مناسب و ارزان و حذف دلالان و… را به همراه دارد.

شرکت ظروفیران بهترین تولیدکننده انواع بطری ۱ لیتری

شرکت ظروفیران انواع بطری های ۱ لیتری با کیفیت در طرح های مختلف را تولید میکند. از تولیدات شرکت با سایز دهانه ۲۸، میتوان به بطری پت ۱ لیتری رینگی، بطری پت ۱ لیتری دسته دار، بطری پت ۱ لیتری الماس، بطری پت ۱ لیتری پافیلی و بطری پت جار و بطری ۱ لیتری مایع ظرفشویی طرح پریل و… اشاره کرد.
شرکت ظروفیران از طریق اینترنت و فروشگاه اینترنتی ظروفیران به صورت عمده این بطری های ۱ لیتری را در ارزانترین قیمت خرید و فروش میکند.
بطری های یک لیتری برای بسته بندی چه نوشیدنی های مناسب است؟
بطری پت ۱ لیتری برای بسته بندی آب هویج و آب میوه های طبیعی و نوشیدنی های دیگر استفاده میشود، اگر میخواهید فروش محصولاتتان افزایش پیدا کند، کار بسته بندی محصولاتتان را به شرکت ظروفیران بسپارید.
برای سفارش بطری ۱ لیتری از طریق همین سایت اقدام کنید.

بطری ۱ لیتری نوشابه

بطری ۱ لیتری نوشابه بطری یک لیتری توسط شرکت ظروفیران در حجم های ۱/۴ لیتر یا ۱/۵ لیتری و ۱ لیتری با مواد اولیه باکیفیت و مرغوب پت تولید میشود تا شما صاحب محصولات بهترین بسته بندی را برای محصولاتتان داشته باشید.
در فروشگاه اینترنتی ظروفیران بطری ۱ لیتری نوشابه به صورت عمده خرید و فروش میشود. قیمت ارائه شده به خاطر حذف واسطه ها بسیار مناسب میباشد.

بطری ۱ لیتری شیر

بطری ۱ لیتری چهارگوش با دهانه ۳۸ برای بسته بندی محصولاتی مانند شیر و دوغ و شیرکاکائو و انواع نوشیدنی های مختلف استفاده میشود. شرکت ظروفیران با تولید این بطری های ۱ لیتری شیر به تنهایی میتواند نیاز کل کشور را تامین کند و حتی میتواند به کشورهای دیگر هم صادر کند. قابلیت حک لوگوی شرکت و برند شما در قسمت مشخص شده روی بدنه بطری وجود دارد. جنس این بطری از پلی اتیلن سنگین میباشد. این بطری ۱ لیتری شیر توسط بهترین ماشین و قالب از کمپانی آلمان تولید میشود که بی شک میتوان گفت این محصول خاصترین در سراسر کشور است.

بطری ۱ لیتری دلستر

شرکت ظروفیران تولید کننده بطری 1 لیتری دلسترو بطری پت شفاف دلستر می باشد همچنین قیمت این بطری های پلاستیکی دلستر به وسیله کارشناسان در کارخانه تعیین میشود که با توجه به اندازه و رنگ بطری، استاندارد بودن بطری و برند تولیدی بطری و بهداشتی بودن بطری قیمت بطری تعیین میشود. متوجه هستیم که برای بسته بندی هر نوع خوراکی و نوشیدنی به بطری های پلاستیکی نیاز است، و برای هر کدام از نوشیدنی ها بطری های پلاستیکی در طرح های مختلف و با کاربردهای مختلف استفاده میشوند.
برای بطری های آب معدنی از بطری های خاص و شفاف و سبک استفاده میشود مخصوص نگهداری آب، حجم بطری های آب معدنی نسبت به حجم بطری های نوشیدنی های در کمتر است که این از لحاظ قیمت و کیفیتی تاثیرگذار است.
هرچه حجم بطری ها بیشتر باشد قیمت تولید بطری ها بالاتر خواهد بود و در نتیجه قیمت فروش بطری ها هم بیشتر میشود. در مجموعه ظروفیران به صورت اینترنتی فروش عمده بطری های ۱ لیتری و ۱/۵ لیتری دلستر انجام میشود.

مایع ظرفشویی با بطری های 1 لیتری

شرکت ظروفیران تولید کننده بطری های شوینده با کیفیت و امکان تغییر رنگ و حتی حک نام لوگو و یا شماره دلخواه خودتان در کف ظرف میباشد. شرکت ظروفیران تولیدکننده ظرف های پلاستیک صنعتی مانند گالن، سطل، بطری، قوطی، بشکه، دبه و ظرف های طرح مرک در بعدها و ظرفیت های مختلف میباشد. این نوع بطری ها ۱ لیتری و یا چند لیتری برای مصارف شیمیایی، رنگ و روغن، گریس و مواد شوینده و بهداشتی و کود مایع و تینر و چسب، بتن و… استفاده میشود. شرکت ظروفیران بطری ۱ لیتری مایع ظرفشویی و مواد شوینده را با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه میدهد برای ثبت سفارش از طریق سایت ظروف ایران میتوانید اقدام کنید.
آگاهیم و میدانیم که بیشتر محصولات با بسته بندی های پلاستیکی به بازار عرضه میشوند. از محصولاتی که با بسته بندی پلاستیکی به بازار عرضه میشود موادهای شوینده مثل مایع ظرفشویی، مایع دستشویی و مواد شوینده دیگر برای بسته بندی از بطری های پلاستیکی استفاده میشود. بطری پلاستیکی مایع ظرفشویی و بطری ۱ لیتری مایع ظرفشویی از محصولاتی است که در کشور توسط شرکت ظروفیران با بهترین کیفیت تولید میشود.

بطری ۱ لیتری مایع دستشویی

شرکت ظروفیران تولید کننده انواع بطری های پت و تولید و فروش بطری مایع دست شویی کف پاش میتواند نیاز کشور را تامین کند. شرکت ظروفیران بطری مایع دستشویی را در طرح ها و حجم های مختلف تولید میکند. یکی از تولیدات این شرکت بطری ۱ لیتری مایع دستشویی میباشد که با بهترین کیفیت عرضه میشود. بر روی این بطری ها امکان حک لوگو شرکت شما نیز در کف ظرف وجود دارد. برای خرید این بطری های ۱ لیتری مایع ظرفشویی به صورت اینترنتی از طریق همین سایت میتوانید اقدام کنید. در هر شهر از کشور که هستید میتوانید به راحتی سفارش دهید تا در کمترین زمان ممکن و با نازلترین قیمت ممکن به دست شما برسد.

انواع بطری پت

✔ بطری پت کتابی
✔ بطری پت دارویی
✔ بطری پت استوانه ای
✔ بطری پت مایع ظرف شویی
✔ بطری پت 5لیتری
✔ بطری پت یک لیتری
✔ بطری پت ادویه
✔ بطری پت گلاب

پلی اتیلن ترفتالات در صنعت نساجی چه کاربردی دارد:

این ماده در صنعت نساجی با نام و عنوان پلی استر شناخته می شود. در صنعت پوشاک مورد استفاده قرار می گرفتpet-p در گذشته نوع دیگری از پت با نام استفاده از آن امروزه متوقف گردیده است.
قالب وکیوم فرمینگ و ترموفرمینگ
مرحله ی اول
ماده پت توسط قالب گیرهای تزریقی و دستگاه های تزریق پلاستیک تبدیل به یک بطری های کوچک (همانند لوله های آزمایشگاهی) تبدیل می شود. تنها تفاوت این لوله ها با لوله های آزمایشگاهی ، علاوه بر جنس آن ها، این است که این بطری ها دز همین مرحله ی اول جای درب آن ها همرا با درب و شیارهایش تشکیل می شود. به این محصول به دست آمده ی اولیه بطری، اصطلاحا پریفور می گویند.
مرحله دوم و نهایی
در این مرحله که شکل نهایی بطری شکل می گیرد، پرفورم تولید شده در مرحله ی قبلی ، مجددا گرم شده و کشیده می شود و این کار توسط دستگاه باد کن پریفرم و پت که ابتدا گرم می شود و با سرعت بالا انواع بطری را باد می کند.

مراحل ساخت قالب تزریق پلاستیک

مجموعه های بازیافت کننده در مقایسه با کسانی که برای اولین بار این مواد را تولید می کنند زحمت کمتری می کشند، همینطور در اثر بازیافت این محصولات گازهای گلخانه ای نیز کمتر تولید می شوند
سازمان غذا و داروی این محصولات به آنها نمره قبولی در ایمنی را داده. علت آن هم استفاده نکردن از فلزات سنگین به عنوان کاتالیزور می باشد.
در تهیه این مواد از موادی نظیر اکسید آنتیموآن غیرفلزی استفاده می شود که خطر کمتری داشته و سلامت تولید کننده و مصرف کننده را به خطر نمی اندازد.

مراحل تولید بطری سفید کننده و بطری مایع ظرفشویی

مجموعه ظروفیران انواع مختلفی از بطری هارا برای مصرف کنندگان تولید میکند که البته برای این تولیدات از فناوری روز دنیا بهره میگیرد. بطری یک لیتری سفید کننده ظروفیران از جمله محصولات پلی اتیلن سنگین بادی این برند پرقدرت است. از دیگرتولیدات ظروفیران میتوان به بطری مایع طرفشویی نیز اشاره نمود، در کنار این ها، مجموعه درحال تولید انواع درب بطری پلاستیکی است، که در کنار انواع دیگر بطری ها خرید را برای مشتری ها راحت و سریع تر و با قیمتی خیلی بهتر ترمیکند.

درباره بطری سفید کننده

بطری‌ جرم گیر و یا بطری سفید کننده مانند سایربطری های تولید شده توسط ظروفیران چون ازپلی اتیلن سنگین تشکیل شده در نتیجه کیفیت و رنگ و بوی مایع درون بطری تغییر پیدا نمی کند و مثل بطری های مواد شوینده در برابر مواد شیمیایی واکنش نشان نمی دهد و همچنین از اتفاقاتی مانند نشت بطری یا مستعمل شدن درب که ممکن است باعث هدر رفتن مایع جرم‏ گیر در هنگام جابه جایی و حمل و نقل آن جلوگیری به عمل می آورد.
چرا باید بطری های جرم گیر یا سفید کننده و یا حتی مواد ظرفشویی را از ظروفیران خریداری کنیم؟
تنوع طرح و رنگ، استفاده از مواد با کیفیت و عدم تاثیرگذاری بر روی مایع درون بطری و ارسال نمونه، از سری ویژگی هایی است که موجب برتری انتخاب ظروفیران به عنوان تولید کننده میشود.

درباره گالن ۴ لیتری پلی اتیلن بطری سفید کننده

گالن ۴ لیتری یکی از ظروف پلاستیکی پر مصرف است که از آن برای نگه داری انواع محلول ضد عفونی کننده و محلول های سفید کننده یا وایتکس استفاده می کنند این گالن ها ساختاری پر طرفدار و شکیل دارند و به دلیل کاربرد فراوان تقاضای مصرف آن نیز بسیار بالا می باشد تولید کنندگان این گالن ها بسیار متنوع هستند، اما آنچه که در تعیین کیفیت محصول برند های مختلف مهم است ،نو بودن و کیفیت ماده اولیه است. پلی اتیلن ماده اولیه این ظروف است که مقاومت شیمیایی و مکانیکی بسیار مطلوبی دارد همچنین این گالن ها به راحتی در برابر مواد خورنده دچار آسیب نمی شوند و در برابر ضربه و فشار نیز مقاومت بالایی دارند وزن پلی اتیلن به کار برده شده برای ساخت گالن ۴ لیتری به اندازه کافی است و این باعث می شود تا گالن به راحتی دچار مشکلاتی از قبیل ترکیدگی نشود.

بطری مایع ظرفشویی ظروفیران

بطری مایع ظرفشویی از جنس پلاستیک یا پلی اتیلن تولید میشود. این تولیدات در حجم های متفاوت صورت میگیرد، بطری های مایع ظرفشویی یک لیتری، بطری مایع ظرفشویی ۴ لیتری و…… به طور کلی مجموعه ظروفیران با تولید بیش از 300 مدل بطری پت توانسته این نیاز بسیاری از مشتریان را بطور کامل برطرف نماید.در کنار این بطری ها، به تولید انواع درب بطری های پلاستیکی در رنگ و سایز و انوع گوناگون پرداخته تا مشتریان خود خریدی آسان را در ظروفیران تجربه کنند. همانطور که گفته شد بطری های مواد شوینده از جمله بطری مایع ظرفشویی از جنس پلی اتیلن تولید شده و مقاوت بالایی در برابر انواع مایعات دارد. برای خرید این نوع بطری ها کافی است با مشاورین مجموعه ظروفیران تماس برقرار کنید.

بخشی ازمدل های بطری های مواد شوینده تولید شده درظروفیران

بطری ۵۰۰ سی سی طرح لوکس دهانه ۲۸
انواع بطری پت
بطری پت ۶۰ سی سی دهانه ۲۸
انواع بطری پت
بطری ۲۱۰ سی سی دهانه ۲۸

انواع بطری پت

بطری ۸۵ سی سی دهانه ۱۸
انواع بطری پت
بطری پت ۱ لیتری مایع ظرفشویی دهانه ۲۸

انواع بطری پت پلاستیکی

بطری پلاستیکی پت ۲۰۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۱۵۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۱۵۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۱۳۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۱۳۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۱۳۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۱۳۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۱۰۰ سی سی کتابی دهانه ۲۸
بطری پلاستیکی پت ۱۰۰ سی سی کتابی دهانه ۲۸
بطری پلاستیکی پت ۲۰۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۲۰۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری ۴۵۰ سی سی طرح S دهانه ۳۸
بطری ۴۵۰ سی سی طرح S دهانه ۳۸
بطری پلاستیکی پت ۲۵۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۲۵۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۱۶۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۱۶۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۲۰۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۲۰۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۲۱۰ سی سی دهانه ۲۴
بطری پلاستیکی پت ۲۱۰ سی سی دهانه ۲۴
گالن پت ۴ لیتری طرح اوه با درب فوم دار و معمولی
گالن پت ۴ لیتری طرح اوه با درب فوم دار و معمولی
گالن پت ۳۷۵۰ سی سی طرح اوه با درب فوم دار و معمولی
گالن پت ۳۷۵۰ سی سی طرح اوه با درب فوم دار و معمولی

انواع بطری پلاستیکی پت مایع سفید کننده

گالن پت ۴ لیتری جرم گیر با درب قفل کودک و معمولی
بطری پت پلاستیکی ۱ لیتری مایع ظرفشویی دهانه ۲۸
بطری پت پلاستیکی ۱ لیتری مایع ظرفشویی دهانه ۲۸
بطری پت پلاستیکی شامپو ۳۰۰ میل طرح اوه با درب فلیپ تاپ
بطری پت پلاستیکی شامپو ۳۰۰ میل طرح اوه با درب فلیپ تاپ
بطری پت پلاستیکی شامپو ۵۰۰ گرمی با درب استند
بطری پت پلاستیکی شامپو ۵۰۰ گرمی با درب استند
بطری پت پلاستیکی شامپو ۷۵۰ گرمی با درب رنگی و ترسپرنت
بطری پت پلاستیکی شامپو ۷۵۰ گرمی با درب رنگی و ترسپرنت
بطری پت پلاستیکی شامپو ۲۰۰ گرمی کتابی با درب فلیپ قارچی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۲۰۰ گرمی کتابی با درب فلیپ قارچی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۱۰۰ گرمی با درب استند ترنسپرنت
بطری پت پلاستیکی شامپو ۱۰۰ گرمی با درب استند ترنسپرنت
بطری پت پلاستیکی شامپو ۱۵۰ گرمی با درب فلیپ تاپ قارچی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۱۵۰ گرمی با درب فلیپ تاپ قارچی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۳۰۰ میا طرح صحت با درب فلیپ تاپ رنگی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۳۰۰ میا طرح صحت با درب فلیپ تاپ رنگی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۳۰۰ میل کنگره دار با درب فلیپ تاپ رنگی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۳۰۰ میل کنگره دار با درب فلیپ تاپ رنگی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۳۰۰ میل کتابی با درب فلیپ تاپ رنگی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۳۰۰ میل کتابی با درب فلیپ تاپ رنگی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۲۶۰ میلی لیتر با درب ساده
بطری پت پلاستیکی شامپو ۲۶۰ میلی لیتر با درب ساده
گالن پلاستیکی پت ۱ لیتری جرم گیر با درب قفل کودک و معمولی
گالن پلاستیکی پت ۱ لیتری جرم گیر با درب قفل کودک و معمولی
بطری پت پلاستیکی ۸۰ سی سی دهانه ۲۸
بطری پت پلاستیکی ۸۰ سی سی دهانه ۲۸
بطری پت پلاستیکی ۱ لیتری مایع دستشویی دهانه ۲۸
بطری پت پلاستیکی ۱ لیتری مایع دستشویی دهانه ۲۸
بطری پت پلاستیکی ۱ لیتری لامپی دهانه ۳۸
بطری پت پلاستیکی ۱ لیتری لامپی دهانه ۳۸
بطری پت پلاستیکی شامپو ۴۰۰ گرمی با درب استند
بطری پت پلاستیکی شامپو ۴۰۰ گرمی با درب استند
بطری پت پلاستیکی شامپو ۴۰۰ میلی لیتری با درب استند رنگی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۴۰۰ میلی لیتری با درب استند رنگی
بطری پت پلاستیکی شامپو ۱۵۰ گرمی با درب استند
بطری پت پلاتستیکی شامپو ۱۵۰ گرمی با درب استند
بظری پت ۱ لیتری ظرفشویی دهانه ۲۸
بطری پت ۱ لیتری ظرفشویی دهانه ۲۸
بطری پت ۳ لیتری دهانه ۲۸
بطری پت ۳ لیتری دهانه ۲۸
بطری پت ۳۰۰ سی سی طرح سریتا دهانه ۲۸
بطری پت ۳۰۰ سی سی طرح سریتا دهانه ۲۸
بطری پت ۵۰۰ سی سی فوم دهانه ۴۰
بطری پت ۵۰۰ سی سی فوم دهانه ۴۰
بطری پت ۵۰۰ سی سی شیشه شوی دهانه ۲۸
بطری پت ۵۰۰ سی سی شیشه شوی دهانه ۲۸
بطری پت ۴۵۰ سی سی دهانه ۲۸
بطری پت ۴۵۰ سی سی دهانه ۲۸
درب فندکی دهانه ۲۸
درب فندکی دهانه ۲۸
درب فلیپ تاپ استوانه ای دهانه ۲۴
درب فلیپ تاپ استوانه ای دهانه ۲۴
درب فندکی دهانه ۲۴
درب فندکی دهانه ۲۴
درب سه تکه دهانه ۲۸
درب سه تکه دهانه ۲۸
درب فلیپ تاپ قارچی دهانه ۲۸
درب فلیپ تاپ قارچی دهانه ۲۸
درب خروسی دهانه ۲۸
درب خروسی دهانه ۲۸
درب فلیپ تاپ استوانه ای دهانه ۲۸
درب دوتکه دهانه ۲۸
بطری پلاستیکی پت برای شیشه شوی

قیمت بطری های پت در مجموعه ظروفیران

قیمت عمده بطری پت و انواع آن، نسبت به سایر بطری های تولید شده از مواد دیگر نظیر بطری های شیشه ای و فلزی بسیار ارزان تر می باشد. این تفاوت قیمت به باعث شده که شرکت ها و کارخانجاتی که از بطری های شیشه ای و فلزی استفاده می کردند، در حال جایگزین کردن بسته بندی های قبلی خود با بسته بندی پت، بطری های پت و قوطی های پت می باشند و این بطری ها هم بصورت تک و هم به صورت عمده به فروش می رسند که با توجه به سفارش بطری پت که توسط مشتری داده می شود، متفاوت است. سفارش عمده در تعداد مختلف تولید و به فروش می رسد. مانند هر صنعت دیگری، صنعت تولید بطری های پت نیز اگر که در تعداد عمده تولید شوند برای مشتریان هزینه ای بسیار ناچیز خواهد داشت. با این وجود هزینه بطری پت با توجه به نوع سفارش بطری Pet و ابعاد و تعداد آن می تواند متفاوت باشد.

قیمت خرید و فروش بطری کتابی و نکات مهم آن

باتوجه به پیشرفت علم و همراه شدن علم و صنعت باعث افزایش تقاضای زیاد پلاستیک‌ها، بطری‌های مختلفی در بازارشده که کاربرد‌های فراوانی دارند، این بطری‌ها برای کسب و کار ها و صنف‌های مختلف قابل استفاده می‌باشد به عنوان مثال در بسته‌بندی عرقیات و مواد شوینده، مواد آرایشی و بهداشتی و بیمارستانی از انواع مختلف بطری استفاده می‌شود و بطری کتابی نوعی از آن‌هاست که امروزه بسیار پرطرفدار و پرفروش می‌باشد.
فروش انواع مختلف بطری های کتابی پت
بطری کتابی پت در ابعاد و طرح های مختلف به شرح ذیل می باشد:
بطری کتابی پت ۶۰ سی سی
بطری کتابی پت ۱۲۰ سی سی
بطری کتابی پت ۱۰۰ سی سی
بطری کتابی پت ۲۵۰ سی سی
بطری کتابی پت ۴۰۰ سی سی

کاربردهای مهم بطری کتابی

در این نوع از بطری کاربرد‌های زیادی دارد و همین دلیل پرفروش بودن آن می‌باشد، به عنوان مثال در صنایع کشاورزی، بیمارستانی، صنعتی و خانگی از بطری کتابی استفاده می‌شود و به‌طور کلی مصرف و درخواست آن بالاست و در گروه‌های مختلف کاربرد دارد. برای بسته بندی ونگه‌داری محصولات مختلف انواع مختلفی از بطری‌های که وجود دارد استفاده می شود. مثلا برای نگه‌داری سموم، روغن‌های صنعتی، مواد شوینده و اسید‌ها بهترین روش خرید بطری‌های کتابی است که انواع مختلف آن امروزه در بازار وجود دارد.
نکته مهم این است که بطری‌ها دهانه مختلف و همچنین سایز و حجم متفاوتی دارند که بر قیمت آن‌ها تاثیرگذار هستند.

ویژگی‌ها بطری های کتابی

برای تهیه و تولید ابتدا پریفرم را اماده و سپس آن را با حرارت بالا و قالب‌گیری به بطری پلاستیکی اصلی تبدیل می‌کنند، این بطری‌ها به دلیل ظاهر زیبایی و جذابی که دارند بسیار مشتری‌پسند می‌باشند و در سایزهای کوچک‌تر برای نگه‌داری آب و مایعات با حجم کم استفاده می‌شود، همچنین ظاهر زیبای آن‌ها بسیار مورد پسند می‌باشد. یکی از نکات مهم و اساسی برای خرید هر محصول داشتن کیفیت و کارآمد بودن آن است،
در بطری‌های کتابی اگر از جنس اولیه مرغوب در ساخت آن‌ها استفاده شده باشد مانند پلی‌اتیلن، بسیار با کیفیت و مقاوم خواهند بود، به طوری که در مقابل ضربه، پارگی و سقوط مقاومت نشان می‌دهند و هیچ‌گونه نشتی نمی‌دهند.
همچنین مهم است که مایع درون بطری به راحتی سرریز نشود، از طرف دیگر دهانه و بدنه آن طوری طراحی شده باشد که مایع به‌طور یکنواخت از آن خارج شود، دچار پارگی نشود و سبک باشد که تمام این ویژگی‌ها در این نوع می‌باشند. این بطری‌ها در حین این‌که مقدار قابل توجهی مایع را در خود جای می‌دهند بسیار سبک هستند و می‌توان آن‌ها را به راحتی جابه‌جا کرد.

فروش بطری های کتابی

ظروف ایران با ارائه انواع بطری کتابی و بطری پت کتابی متنوع سعی دارد نظرات و سلیقه ی همه مشتریان را در نظر بگیرد. می توان به موارد زیر اشاره نمود:
بطری پت کتابی ۲۵۰ سی سی
بطری پت کتابی ۴۵۰ سی سی

بطری پت کتابی یک لیتری

از نکات مهم این است که این بطری‌ها به راحتی خم و مچاله نمی‌شوند و از طرفی با ضربه نمی‌شکنند، جنس آن به گونه‌ای است که با مواد واکنش نمی‌دهند و ترکیب نمی‌شوند، دهانه بطری باید مناسب محصول باشد و بیش از اندازه بزرگ یا کوچک نباشد، همچنین باید محکم باشد و به سادگی نشکند، حتی ارتفاع دهانه آن مهم است که مشکل‌زا نباشد، درب‌های دایره‌ای بهترین نوع درب هستند که اجازه ورودی ماده خارجی را به درون بطری نمی‌دهند و ایمن هستند، طراحی به‌گونه‌ای باشد که نشتی ندهد و پاره نشود.

خرید بطری کتابی از ظروفیران

سایت ظروفیران با تجربه و مهارت و سابقه طولانی که در تولید انواع بطری‌های پلاستیکی دارد و سابقه درخشان آن باعث پرفروش بودن محصولات آن می‌باشد، همچنین طرح‌ها و شکل‌های متنوع و خلاقانه‌ای دارد که بسیار باکیفیت و خاص طراحی‌ شده‌اند، این سایت رشد چشم‌گیری داشته و دارای متنوع‌ترین بطری‌های کتابی است. این مجموعه همواره در نظر دارد رضایت مشتریان را جلب کند و مرغوب‌ترین ماده را در ساخت بطری‌ها به کار می‌برد، اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که طراحی بطری‌های کتابی این مجموعه بسیار زیبا و خاص می‌باشد، همچنین وزن سبکی دارند. این سایت درب‌های متنوع و متفاوتی نیز دارد که مطابق سلیقه تان می‌توانید سفارش دهید.
برای خرید بطری کتابی می‌توانید آن‌ها را به صورت عمده از سایت ظروفیران تهیه کنید و مطابق سلیقتان سایز، طرح، رنگ و درب دهانه آن را انتخاب و خریداری کنید.
بطری‌های کتابی ۶۰ سی‌سی،250 سی سی،450 سی سی،120 سی سی
اصولا برای روغن‌های گیاهی از بطری های کتابی استفاده می‌شوند و به صورت عمده به فروش می‌رسند.

خرید اینترنتی و انلاین بطری پت کتابی

برای گرفتن مشاوره از مجموعه ظروفیران برای اسایش و همراهی شما و داشتن بهترین خرید کافیست فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرن و بهترین انتخاب را داشته باشید.

لیست قیمت های بطری کتابی

با توجه به نوسان قیمت مواد اولیه در بازار و با توجه به تنوع بسیار زیاد انواع بطری پت کتابی حتما با مشاورین فروش ظروفیران تماس بگیرید. تا بهترین انتخاب با توجه به محصول شما را با بهترین قیمت حضورتان اعلام گردد.
نتجیه گیری درباره بطری های کتابی
بطری‌های کتابی امروزه در بازار بسیار پرطرفدار شده‌اند و از این‌رو فروش بالایی دارند، سایت ظروفیران دارای انواع بطری کتابی با طرح‌های گوناگون می‌باشد، می‌توانید رنگ‌بندی درب بطری را نیز خودتان انتخاب کنید یا از ما مشاوره بگیرید و اصولا تولیدکنندگان مایعات خوراکی، مواد شوینده و مواد کشاورزی و اسیدها می‌توانید از مدل‌های بیشتر این بطری در سایت ظروفیران دیدن کنید و همچنین برای اطلاع از قیمت با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

بطری جارچیست و انواع آن

بطری جار، بطری هایی هستند، که به شکل استوانه ای و با دهانه گسترده و یا باز تولید می شوند. امروزه انواع و اقسام بطری های جار با کیفیت های مختلف و متنوع تولید و در بازار به فروش می رسد. فروش بطری پلاستیکی جار روز به روز بازار پر رونقی به خود می گیرد. این بطریها بر اساس کیفیتی که دارند، به دسته های مختلف تقسیم می شوند، که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
بطری جار شیشه ای
یکی از مدلها و دسته بندی های این بطری، بطری های شیشه ای می باشند.
بطری جار سرامیکی
از دیگر موادی که برای تولید انواع بطری جار استفاده می شود، جنس سرامیکی آنها می باشد.
بطری جار پلاستیکی
در نهایت بر اساس کیفیت می توان به دسته سوم این بطریها که از جنس پلاستیک تولید می شوند، اشاره کرد.
هر کدام از کیفیت های بطری جار برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. از این بطریها معمولا برای بسته بندی مواد غذایی، مواد آرایشی و بهداشتی، انواع داروها و مواد شیمیایی استفاده می گردد. اگر چه در استفاده از آنها محدودیتی وجود ندارد، ولی با این حال، بر اساس نوع محصولی که قرار است، از این بطریها برای بسته بندی آنها استفاده شود، کیفیت این بطری ها تغییر می کند. برای نمونه استفاده از بطری جار پلاستیکی برای بسته بندی مواد شیمیایی مناسب نیست در حالی که می توان از بطری جار شیشه ای استفاده کرد. از بطری جار پلاستیکی می توان برای بسته بندی انواع محصولات مواد غذایی و یا حتی دارو استفاده نمود.

تولید بطری جار

ظرف های جار پت توسط دستگاه های تزریق پلاستیک تولید می شود که یکی از دستگاه های خط تولید تزریق پلاستیک دستگاه بادکن پت یا پریفرم می باشد که در سه نوع مختلف در ایران توسط شرکت های سازنده ماشین آلات راد ماشین، فرمانی و قربانی تولید می گردد.
دستگاه بادکن پریفرم دستی
دستگاه بادکن پت نیمه اتوماتیک
دستگاه بادکن پریفرم تمام اتوماتیک
انواع ظروف جار پت توسط این دستگاه ها در انواع مدل ها و قالب های مختلف در حجم های متنوع تولید می شود.

عوامل تاثیرگذاری بر بطری جار و بطری پلاستیکی

عوامل زیادی در تعیین قیمت بطری پلاستیکی پت و جار توسط شرکت های تولید کننده تاثیر گذار می باشد که برخی از عوامل در ادامه خدمت شما بیان خواهد شد؛
قیمت دلار
قیمت پریفرم پت
قیمت پلی اتیلن ترفتالات(پت)
هزینه دستمزد

بطری پلاستیکی و بطری دارویی

بطری دارویی یکی از بطری های پلاستیکی پت است که در سایز های متنوع تولید می شود تا بتواند بسیاری از خریدار ها را در بازار های داخلی و یا حتی بعضا بازار های صادراتی تامین کند و برخی از مدل های این محصولات می تواند طبق اندازه های مورد نیاز خریدار ها تولید شود. تولید این محصولات می توانند در مدل های مختلفی باشد. برای مثال برخی به شکل کتابی هستند و برخی هم به شکل استوانه ای که می توانند برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. یکی از اصلی ترین مرکز های مصرف کننده در زمینه بطری های پلاستیکی شرکت های دارویی هستن تولید کننده هستند

بطری دارویی شرکت ظروفیران

معمولا بسیاری از مرکز هایی که خرید این بطری ها را انجام می دهند خود شرکت های تولید کننده هستند که سعی می کنند محصولات تولیدی خود را در این بطری ها بسته بندی کنند و به بازارهای خرید و فروش عرضه کنند. همچنین برخی از این شرکت ها مرکز های تولید کننده دارو هستند که معمولا مدل های شفاف و قهوه ای این بطری ها را در سایز ها و ابعاد کوچک تر تولید می کنند. برخی نیز تولید کننده های مواد اشتعال پذیر هستند مانند تولید کننده های ژل آتش زا که این بطری ها را مصرف می کنند.
. ظروفیران یکی از بزرگترین و بهترین تولیدکننده های انواع بطری های پلاستیکی پت است.
بطری های پلاستیکی دارویی یکی از اصلی ترین محصولاتی است که در ظروفیران به خریدار ها عرضه می شود و هر یک می توانند دارای طرح و قیمت مختلفی باشند. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید این بطری ها داشته باشند این است که مقاومت مناسبی در مقابل مایع ریخته شده در آن داشته باشند. تولید و پخش این محصولات در این شرکت می تواند نیاز بسیاری از تولید کننده های مواد مختلف را در کشور بر طرف سازد.

نحوه تولید بطری پت دارویی

نحوه تولیدی بطری پت، بطری ها را با حجم ها و اندازه های متفاوت، توسط طراحان خلاق و ماهر با استفاده از نرم افزارهای موجود در این زمینه تولید می شوند، که در انواع مختلفی مانند: ساخت نمونه سه بعدی که از مواد مختلفی در ساختار آن استفاده و جهت مشاهده نمونه بطری می باشد. که در این مرحله با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مدرن با کیفیت عالی تولید و سپس بعد از این مرحله به ساخت و تولید انواع قالب بطری پت می پردازند که در این مرحله مطابق با سلیقه و سفارش مشتری و تایید طرح بخش قالب سازی بطری با استفاده از دستگاه های مخصوص تولید می شوند و در مرحله بعدی، که مرحله تولید است قالب های آماده شده بر روی دستگاه تولید بطری نصب شده و بطری با کیفیت عالی و مرغوب و همچنین نظارت دقیق مسئولین بخش تولید و ناظر کیفی زیر نظر سازمان غذا و دارو و وزارت صنعت به طور استاندارد کامل و بهداشتی تهیه و در خدمت مشتریان قرار می گیرند.

کاربرد بطری ساخته شده از جنس پت چیست؟

از بطری ساخته شده از جنس پت می‌توان در موارد مختلفی استفاده کرد که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

بطری نوشابه گازدار

اصلی‌ترین و عمده‌ترین استفاده از بطری‌های ساخته شده از جنس پت مخصوصا بطری‌های ۱٫۵ لیتری، نگهداری نوشابه‌های گازدار است. بطری‌های ساخته شده از پت به دلیل مقاومت خوبی که در برابر شکنندگی دارند و همچنین واکنش‌پذیری کمی که با سایر مواد شیمیایی دارند، گزینه ایده عالی برای نگهداری نوشابه‌های گازدار به شمار می‌آیند. همچنین در صورت استفاده از بطری‌های پت به جای استفاده از بطری‌های شیشه‌ای، حمل و نقل آن‌های نیز بسیار ساده‌تر خواهد بود و شما را با مشکل عمده‌ای مواجه نخواهد کرد.
جالب است بدانید که با ورود بطری‌های‌ ساخته شده از پت به این صنعت، استقبال کارخانه‌ها به صورت قبل توجهی رشد کرده است و بطری‌های شیشه‌ای دیگر کمتر استفاده می‌شود.

بطری‌ها آب معدنی و آشامیدنی

یکی دیگر از کاربردهای جذاب بطری‌ها ساخته شده از جنس پت برای نگهدار اب معدنی است و از دیگر جنس‌های معمول برای نگهداری بطری آب می‌توان به پلی کربنات و شیشه اشاره کرد.

سایر موارد
به دلیل خواص و مزایایی که بطری‌های ساخته شده از جنس پت دارند،بطری 1.5 لیتری ساخته از پت گزینه خوبی است که پیش روی شما قرار دارد.
بطری‌های ساخته شده از این مواد به شما اجازه می‌دهند که کیفیت کار شما بالاتر رود.
از دیگر کاربردهای بطری‌های ساخته شده از جنس پت می‌توان به ظرف نگهداری انواع دیگر نوشیدنی‌ها،بطری روغن و موارد دارویی و غیره اشاره کرد.

تولید درب بطری پت

در ظروفیران درب بطری پلاستیکی و پت در سایزها و مدلهای مختلف به طور مثال:
درب فانوسی
درب فندکی
درب تاج خروسی
درب قارچی
درب اسپری
برای پلمپ کردن بطری های پلاستیکی پت و شیشه ای به کار می رود
درب بطری پت
در مجموعه ظروفیران معمولا درب بطری پلاستیکی و پت بر اساس سایز دهانه بطری پلاستیکی تولید می گردد و مدل های متنوعی را خواهد داشت،.
درب بطری های پت طبق سایز دهانه بطری های پت با سایز دهانه ۱۸، ۲۸، ۴۵، ۶۰، ۵۰، ۷۰، ۹۰، ۱۲۰ در مدل های مختلف تولید خواهد شد.

انواع درب های بطری پت پلاستیکی

درب بطری پت فانوسی
درب بطری پت فندکی
درب بطری پت قارچی
درب بطری پت چتری
درب بطری پت جار
درب بطری پت ادویه پاش
درب قیف دار پلمپ دار
درب تاج خروسی
درب فیلیپ تاپ
درب ساده
درب ژل آتش زا
درب بطری پت شیشه شور
درب اسپری
درب بطری پت مایع دستشویی
درب بطری شیشه ای
ظروف شیشه ای یکی از قدیمی ترین ظروف بسته بندی مواد غذایی به شمار می رود که ساخت آنها به هزاران سال قبل از میلادی می باشد.بطری های شیشه ای به چند حالت تولید می شوند:بطری های شفاف، بطری های رنگی شفاف و بطری های مات.

انواع جنس درب بطری های تولید شده :

درب فلزی یا آلومینیومی
درب استیل
درب پلاستیکی
درب چوب پنبه
تولید انواع درب بطری پت
درب بطری پلاستیکی پت با دستگاه تزریق درب بطری با بهترین کیفیت توسط شرکت های تولیدی در این زمینه تولید می شود، شرکت، درب بطری های پت با قیمت ارزان و مناسب به مشتریان و خریداران خود تحویل می دهد. معمول ترین روش ها برای تولید درب بطری های پلاستیکی روش تزریق و روش قالبگیری تحت فشار می باشند.

روش تزریق برای تولید درب بطری چگونه است؟

خط تولید بطری پت علاوه بر دستگاه تزریق پلاستیک پریفرم دارای دستگاه تزریق پلاستیک همه کاره برای تولید درب بطری و دستگاه بادکن پت می باشد. برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک در واقع باید تولید کننده دستگاه مورد نظر خود را بشناسد و طبق نیاز خود انهارا انتخاب کند.دقت به این موضوع به نفع خود شرکت می باشد چون محصولات تولیدی را نسبت به بودجه خود (برای خرید دستگاه)افزایش داده است. قیمت دستگاه به چند علت وابست که می توان ابعاد دستگاه،کیفیت،کشور تولید کننده و…..نام برد.عموما قیمت این دستگاه چه خارجی وچه داخلی(قیمت دستگاه داخلی مقداری کم تر است) قیمت بالاتری نسبت به سایرین دارند.

روش قالب گیری تحت فشار برای تولید درب بطری

تولید درب بطری های پلاستیکی و درب بطری پت به روش قالب فشاری چرخان، در حال حاضر یک تکنولوژی شناخته شده در سراسر جهان است.
قالب گیری تحت فشار برای تولید درب بطری
یکی از روش‌های قالب ‌گیری که در آن به‌طور کلی ابتدا مواد مورد نظر پیش گرم شده و سپس درون حفره قالب قرار داده می‌شوند. فک بالایی قالب همراه با فشار زیاد بسته می‌شود، این فشار مواد را مجبور می‌کند تا با همه سطح قالب در تماس باشند. همچنین ترکیب گرما و فشار همزمان کمک می‌کند تا مواد به آرامی سرد شده و کیفیت محصول خروجی بهتر باشد. در این روش مواد پلاستیکی ترموست در درون قالبهای از پیش گرم شده قرار می‌‌گیرند و با بسته شدن قالب با فشار، مواد شکل درب بطری را به خود گرفته پس از سرد شدن قالب باز می‌‌ شود. بیش از ۶۵ درصد درب بطری های نوشیدنی دنیا از طریق فشرده سازی تولید می‌‌ شود. هزینه های تولید پایین تر و کیفیت بهتر محصول از جمله مهمترین ویژگی های این روش تولید می‌‌ باشد.
بعد از تولید قطعه اولیه، چند عملیات باید بر روی آن صورت پذیرد تا قطعه به شکل نهایی درب بطری در بیاید. این عملیات بسیار حساس است که باید بلافاصله پس از تولید درب انجام شود. نخستین مرحه از بین بردن لبه ی به وجود آمده ناشی از فرم دهی حرارتی درب ها می باشد که توسط دستگاه فولدینگ و مطابق شکل زیر صورت می گیرد. بعد از مرحله ی بالا نوبت به رزوه کردن و خط اندازی برای باز و بسته شدن راحت و مطمئن باید بر روی قطعه صورت پذیرد. این عملیات به صورت زیر انجام می گیرد.
پس از این مراحل بر روی جداره ی خارجی درب بطری شیار زده می شود تا باز و بسته کردن آن امکان پذیر گردد. همه ی مراحل توضیح داده شده با سرعت بالا و با کمترین هدررفت انرژی و مواد اولیه صورت می گیرد و بازدهی این روش به شدت بالا خواهد بود.

کارایی درب و دستیگره بطری پت ۱ لیتری دهانه ۲۸ میلیمترچیست؟

این درب و دستگیره ها برای پلمپ کردن بطری های پت ۱ لیتری استفاده می شود، بطری های پت که در سایز دهانه ۲۸ میلیمتر با پریفرم پت تولید می شود، این نوع بطری های پت از درب و دستیگره های دهانه ۲۸ برای پلمپ کردن استفاده می شود.

درباره بطری پت ۱ لیتری رینگی

بطری پت ۱ لیتری رینگی چهارگوش از مجموعه بطری های پت می باشد که برای بسته بندی آبمیوه ها و نوشیدنی ها استفاده می شود، این نوع بطری در وزن پریفرم دهانه ۲۸ و ۲۶ گرم به طور استاندارد تولید می شود، این وزن پریفرم برای بطری پت ۱ لیتری رینگی مناسب و معمول می باشد که در مجموعه ظروفیران با بهترین کیفیت در حال تولید می باشد.

درباره بطری پت ۱ لیتری دسته دار

بطری پت ۱ لیتری دسته دار که در بغل آن دسته دارد و در وزن پریفرم ۴۸ گرم توسط شرکت ظروفیران تولید می شود. این نوع بطری برای بسته بندی انواع روغن های خوراکی و گیاهی استفاده می شود.
شرایط و نحوه بسته بندی بطری های پت ۱ لیتری دسته دار
بسته بندی بطری های پت ۱ لیتری دسته دار نایلون شیرینگ است و در هر بسته ۱۰۰ عدد بسته بندی میشود و برای پلمپ کردن این نوع بطری میتوان از سه نوع درب خروسی، درب چتری و درب قیف دار آسان ریز استفاده شود. این نوع بطری برای بسته بندی انواع روغن های خوراکی و گیاهی استفاده می شود.

شرایط ارسال انواع بطری و جار پت به سراسر کشور
بطری و جار پت ۱ لیتری در وزن ها و پریفرم های مختلف تولید می شود. انواع بطری پت ۱ لیتری و جار پت به صورت عمده به سراسر ایران توسط شرکت ظروفیران ارسال میشود، با خیال راحت میتوانید هر نوع بطری پتی که میخواهید سفارش دهید. برای خرید بطری پت نگران ارسال و تحویل کالا در هر شهری هستید نباشید.
مجموعه ظروفیران با سابقه زیادی که در این زمینه دارد توانسته است با شرکت های باربری زیادی آشنا شود و با آنها همکاری داشته باشد و با ارزان ترین قیمت می توانید محصول را در شهر شما تحویل دهد.
معرفی بطری ۱ لیتری الماس پت
بطری پت الماس نام دیگر بطری شش گوش است که در حجم های مختلف توسط شرکت ظروفیران تولید می شود، بطری پت الماس ۱ لیتر از حجم هایی این سری از بطری های پت می باشد که با وزن پریفرم دهانه ۲۸ و ۴۲ گرم با مقاومت عالی و شفافیت روشن توسط این شرکت تولید میشود.
معرفی بطری ۱ لیتری فراز گرد
بطری پت فراز گرد استوانه ای که در سایز دهانه ۲۸ میلیمتر تولید می شود، از دیگر بطری هایی با طرح ساده می باشد که برای بسته بندی نوشابه و دوغ و نوشیدنی ها این چنین استفاده می شود، بطری پت ۱ لیتری فراز در وزن پریفرم ۱۹ گرم و ۲۳ گرم تولید می شود.

بررسی کالاهای جایگزین بطری پت

معمولا از بطری های پت برای بطری نوشـابه هـای گـازدارو … استفاده می شود و برای بطـریهـای شیـشه ای و قـوطی هـای آلومینیومی رقیب به شمار می آیند و در این زمینه روند مصرف بطری هـای شیـشه ای رو بـه کاهش است ولی قوطی های آلومینیومی هنوز هم به صورت گسترده درکنار بطـری هـای پت مـورد اسـتفاده قرار می گیرند.
همچنین بطری های ساخته شده ازپت می توانند جایگزین بطـری هـای پی وی سی در روغـن های خوراکی،بطری های نگهداری رنگ روغن و مواد آرایشی باشند،ولی از آنجا که شفافیت و قابلیت بازیافت بطری های پت بالاتر است در حال حاضر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

اهمیت استراتژیکی بطری پت

مهمترین مزیت استفاده از پت بعنوان بسته بندی در صنایع غذایی سازگاری مناسب آن با موادغذایی میباشد و کوچکترین اثری بر روی مواد نمیگذارد. علاوه بر این به علت ضریب نفوذ بسیار پایین آن نسبت به انواع گازها در صنایع بسته بندی که نیاز به ایزولاسیون کامل است بسیار مناسب میباشد. از لحاظ زیست محیطی نیز محصولی است که به راحتی بازیافت میشود و از این بابت نیز نیز مزیت مهمی برای آن محسوب میشود.

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده پت

کاربردهای روزافزون پلاستیک ها به دلیل ارزان بـودن، حمـل و نقـل آسـان، مقـاوم بـودن در تمـامی زمینههای صنعتی و خانگی موجب رشد سـریع تولیـد و مـصرف آن فـرآورده هـای پتروشـیمیایی در جهـان گردیده است. ۱/۵ درصد تولید هر بشکه نفـت بـه پلاسـتیک تبـدیل مـیشـود و تقریبـا نیمـی از تولیـدات پتروشیمی در دنیا صرف تولید پلاستیکها میشود.
در بین پلاستیکها، پلی الفینها، پلـی اسـتایرین، به پلیمرهای تجاری معروفند و سهمی حدود ٧٠ درصد از کل بازار جهانی مواد پلیمـری را بـه خـود اختصاص میدهند و تولید این مواد به مـوازات افـزایش درآمـد ملـی کـشورها افـزایش یافتـه اسـت و مصارف بیشتری پیدا کرده است.

کشورها و شرکت های دارای تکنولوژی خط تولید پریفرم و بطری پت

در حال حاضر سازندگان بسیاری اقدام به تولید و یا واردات این ماشین آلات در کشور مینمایند. عمـده ماشین آلات موجود در بازار به قرار زیر است:
تولید داخل و با قطعات درجه یک اروپایی
تولید داخل و با قطعات متوسط چینی
ماشین آلات خارجی چینی
ماشین آلات خارجی با کیفییت مطلوب ساخت اروپا
موارد ٢و ٣ به دلیل اینکه کیفیت مطلوبی ندارند، از قیمت پایین و کارآیی کمی برخوردار میباشند. به دلیل هزینه استهلاک بالا و عدم کیفیت تولید این گونه ماشین آلات پیشنهاد نمیگردد. مگر با ظرفیت تولید و یا کیفیت پایین. بخش شماره ۴ نیز به دلیل هزینه های سرمایه گذاری بالا و قیمت بالای این گونه ماشین آلات مقرون به صرفه نیست.
بخش شماره ١ به دو دلیل دارای مزیت میباشد:
هزینه پایین
کیفیت مطلوب
به این دلیل استفاده از این گونه ماشین آلات، توسط ما پیشنهاد میگردد.

تحقیق و بررسی تکنولوژی و راه های تولید بطری پت

ابتدا مواد اولیه بطری پت که به صورت گرانول وجود دارد را در داخل دستگاه تزریق به وسـیله مکنـده جهـت تولید پریفرم که دارای قالبهایی با سایزها و اوزان مختلف میباشد ریخته می شود که این مـواد پـس از طـی مراحلی گرم و سپس نرم شده و به صورت خمیری در آمده و به داخل قالب پریفرم تزریـق مـیشـود.
پـس از انجام این فرآیند پریفرم تولید شده، پس از سرد شدن و سفت شدن از داخل قالب بیرون میآید و جهـت بـاد شدن به سمت دستگاه بادکن هدایت میشود. در قسمت باد، پریفرم تولید شده توسط دستگاه اون گرم و نـرم شده به حدی که نه زیاد گرم و نه زیاد سرد باشد (هر دو عامل باعث نابودی پریفرم مـیگـردد)، پریفـرم نـرم شده را درون دستگاه بادکن قرار داده و به اندازه دلخواه باد میکنیم که این مقدار به سایز، وزن پریفرم و نـوع قالب بستگی دارد. بدین ترتیب بطری های پت تولید میشود.

فرآیند تولید پریفرم و بطری پت

 

فرآیند تولید پت مراحل و دستگاه تزریق چیست؟
یکی از مهمترین روش های رایج برای شکل دادن پلاسـتیک ها، قـالبگیری تزریقـی اسـت. در ابتـدا گرید بطری را که به شکل خاکه یا دانه گونه میباشد، از طریق قیف تغذیه به محفظه اکسترودر هـدایت و در آنجا حرارت دیده، نرم و ذوب میشود. سپس با عبور از افشانک با فشار به داخل قالب نـسبتاً سـردی بـه نـام قالب پریفرم رانده میشود که دو نیمه اش کاملاً به یکدیگر جفت شده است .
قالب پریفرم
پریفرم پس از گذشت زمان مناسب و لازم برای سرد و جامد شدن پلاستیک، قالب باز شده و قطعـه از آن خارج می شود.
قالبگیری دمشی چیست و مراحل آن چگونه است؟
به طور کلی فرایند قالبگیری به دو نوع قالبگیری دمشی و رانشی تقسیم میشوند که نوع رانشی گستردگی بیشتری دارد و قالبگیری دمشی تزریقی است
قدم اول در قالبگیری دمشی و رانشی ساخت یک لوله نازک از مذاب پلیمر به وسیله اکسترودراست که به صورت عمودی و آزادانه آویزان میشود و به آن روده میگویند. وقتی که طول روده به اندازه مشخص رسید، یک قالب دور روده را میگیرد، انتهای آن را میبندد و آن را از دای جدا میکند. سپس یک سوزن وارد روده شده و با دمش جریان هوای فشرده روده را باد کرده و به سطح داخلی قالب میچسباند. قالب تا زمان سرد و جامد شدن پلیمر، بسته باقی میماند. سپس باز شده و محصول از آن خارج میشود. در مرحله آخر ممکن است لازم باشد قسمت های اضافی چیده شوند. این کار یا بصورت خودکار و همزمان با خروج قطعه از قالب یا طی مرحله ای جداگانه و دستی صورت میگیرد. گاهی اوقات برای ساخت محصولات چندلایه و دستیابی به ویژگی هایی مانند سفتی، چقرمگی و سدگری مورد نظر از کواکسترودکردن استفاده میشود.
قالبگیری قطعات بزرگ چگونه انجام می شود؟
برای قالبگیری قطعات بزرگ مثل بشکه های ذخیره مواد شیمیایی، لازم است رانش پیوسته روده آنقدر سریع انجام گیرد که از جداشدن روده در اثر وزن یا جامد شدن قسمتهایی از آن قبل از بادشدن جلوگیری شود. قدم اول در قالبگیری دمشی تزریقی تولید یک قطعه اولیه به نام پیش فرم است که در صنعت به آن بچگی هم میگویند پیش شکل دارای دهانه با ابعاد بسیار دقیق و به دنبال آن یک لوله از پلیمر است که انتهای آن بسته است.
در مرحله بعدی پیش شکل نرم شده به داخل قالب دمش منتقل میشود و سپس هوای فشرده به داخل آن دمیده شده و آن را باد می کند مزیت قالبگیری دمشی تزریقی نسبت به رانشی در آن است که بطری های حاصل دارای دهانه ای با ابعاد بسیار دقیق هستند و در محل چیدن اجزای اضافی نقطه ضعف ایجاد نمیشود. علاوه براین فرایند ضایعات کمتری دارد. روش قالبگیری دمشی تزریقی پیچیده تر و در نتیجه گرانتر است.

قیمت بطری های پت در مجموعه ظروفیران

قیمت عمده بطری پت و انواع آن، نسبت به سایر بطری های تولید شده از مواد دیگر نظیر بطری های شیشه ای و فلزی بسیار ارزان تر می باشد. این تفاوت قیمت به باعث شده که شرکت ها و کارخانجاتی که از بطری های شیشه ای و فلزی استفاده می کردند، در حال جایگزین کردن بسته بندی های قبلی خود با بسته بندی پت، بطری های پت و قوطی های پت می باشند و این بطری ها هم بصورت تک و هم به صورت عمده به فروش می رسند که با توجه به سفارش بطری پت که توسط مشتری داده می شود، متفاوت است. سفارش عمده در تعداد مختلف تولید و به فروش می رسد. مانند هر صنعت دیگری، صنعت تولید بطری های پت نیز اگر که در تعداد عمده تولید شوند برای مشتریان هزینه ای بسیار ناچیز خواهد داشت. با این وجود هزینه بطری پت با توجه به نوع سفارش بطری Pet و ابعاد و تعداد آن می تواند متفاوت باشد.

مراحل تولید بطری پت

پت یا همان پلی اتیلن ترفتالات یکی از مشتقات پلیمری (گرما-پلاستیک) می باشد.بطری پت بیشتر برای آب های معدنی و یا نوشیدنی ها (نوشیدنی های گازدار و غیرگازدار) تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت این نوع از ماده و این نوع از بطری ها، با دیگر مواد پلاستیکی ، سازگار بودن آن با بدن انسان است. مصرف این مواد، بوییدن و لمس کردن وسایل تولید شده با این مواد برای انسان ها ضرری نداشته و از این رو از آن ها در بسته بندی ها و صنایع خوراکی به وفور استفاده می شود.ساخت بطری های پت نسبت به ساخت سایر محصولات آن رایج تر و متدوال تر است اما پت ها انواع مختلفی دارند. در ایران از این پلیمر بیشتر برای ساخت و تولید انواع بطری پت، نظیر بطری های آب آشامیدنی استفاده می گردد.

مراحل تولید بطری‌های پت
فرآوری پت و تبدیل آن به بطری پت شامل دو مرحله ی اصلی می باشد.
اول: قالبگیری
ماده پت توسط قالب گیرهای تزریقی و دستگاه های تزریق پلاستیک تبدیل به یک بطری های کوچک (همانند لوله های آزمایشگاهی) تبدیل می شود. تنها تفاوت این لوله ها با لوله های آزمایشگاهی ، علاوه بر جنس آن ها، این است که این بطری ها دز همین مرحله ی اول جای درب آن ها همرا با درب و شیارهایش تشکیل می شود. به این محصول به دست آمده ی اولیه بطری، اصطلاحا پریفور می گویند.
دوم: بادکشی
پت در این مرحله که شکل نهایی بطری شکل می گیرد، پرفورم تولید شده در مرحله ی قبلی ، مجددا گرم شده و کشیده می شود. این کار توسط دستگاه بادکن پت با باد گرم انجام می گیرد. این دستگاه ها با سرعت های بالا انواع بطری تولید می کنند.

بررسی سمی بودن پت ها

پت ها به لحاظ بیولوژیکی خنثی می باشند. از این رو به صورت جلد و بسته بندی ای مطمئن و بی خطر برای انسان ها می باشند. این مواد اگرکه توسط انسان ها و حیوانات بلعیده شوند خطرناک نمی باشند و هیچ سمیتی ندارند و هیچ تهدیدی برای انسان ها در بر ندارند.
استفاده از پت چه معایب و مزایایی دارد؟
1. یکی از نکات مثبت و مهم بطری های پت بازو بسته شدن راحت درب انها می باشد.
2.یکی از نکات دیگر قیمت ارزان آن ها است.
3.می توان گفت که بطری های پت مشخصات پلاستیک های زیست تخریب پذیر را دارند و تنها در مدت ۲سال اگر که زیر خاک بمانند،۳۰ درصدشان تخریب می گردد با این وجود راه حل بازیافت و تبدیل این مواد به مواد دیگر راه حلی منطقی برای این مساله است.
4.بازیافت این بطری ها در اندازه های بسیار بالا ، باعث می شود تا صنایع پتروشیمی در تهیه و تولید مواد اولیه صرفه جویی نمایند. مجموعه های بازیافت کننده در مقایسه با کسانی که برای اولین بار این مواد را تولید می کنند زحمت کمتری می کشند، همینطور در اثر بازیافت این محصولات گازهای گلخانه ای نیز کمتر تولید می شوند.
سازمان غذا و داروی این محصولات به آنها نمره قبولی در ایمنی را داده. علت آن هم استفاده نکردن از فلزات سنگین به عنوان کاتالیزور می باشد.
در تهیه این مواد از موادی نظیر اکسید آنتیموآن غیرفلزی استفاده می شود که خطر کمتری داشته و سلامت تولید کننده و مصرف کننده را به خطر نمی اندازد.

همچنین مقالات مربوط به بطری را در اینجا بخوانید.

بطری پت شامپو

یک از پر مصرف های که در بازار وجود دارد بطری پت شامپو است و این ده نوع بطری های پلاستیکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین خیلی پرفروش است.


بطری پت چیست؟

از بطری پت برای تبدیل ماده خام پلاستیک، به بطری‌های کاربردی استفاده می‌شود. بیشتر استفاده از بطری پت در صنایع نوشیدنی و تولیدی است. در فرآیند تبدیل شدن مواد پلاستیک به بطری‌های قابل استفاده، از حرارت بالا استفاده می‌شود تا دمای وارد شده به پریفرم بتواند مواد خام پلاستیکی را به اندازه کافی منبسط نماید. بطری پت دارای شکل و شمایل مختلف است که باعث می‌شود تا بطری‌های پلاستیکی با ظاهر مختلف تولید شوند. قالب‌های پریفرم در بسته بندی انواع آب میوه‌ها، محصولات لبنیاتی، سس، روغن و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای بسته بندی برخی از مواد غذایی نیز از قالب‌های پریفرم استفاده می‌شود تا محصول نهایی تولید شده دارای کیفیت قابل قبول باشد. به صورت معمول قالب پریفرم به دو نیمه تقسیم بندی می‌شود تا فشار هوا با وارد شدن به آن باعث ایجاد شکل دهی به مواد پلاستیکی خام شود..
نقد و بررسی بطری پت شامپو
اگر دقت کرده باشید هربرند شامپویی بطری مخصوص به خودش را دارد و به طور معمول قالب هیچ دو شامپویی شبیه به هم نمی باشد. اما تمام این برند ها از بطری با جنس پت برای محصول خود استفاده می کنند. که هر کدام از این بطری های شامپو دارای طرح های مختلفی هستند که در ادامه به انها اشاره می کنیم.
انواع مدل های بطری پت شامپو
بطری پت شامپو ماشین
بطری پت شامپو پمپی
بطری پت شامپو بدن هتلی
بطری شامپو هتلی
بطری شامپو بادی
انواع سایز بطری شامپو
سایز بطری شامپو ۱۰۰ میل
سایز بطری شامپو ۲۰۰ میل
سایز بطری شامپو ۳۰۰ میل
سایز بطری شامپو ۴۰۰ میل
سایز بطری شامپو ۵۰۰ میل
انواع درب بطری شامپو
برای بطری های شامپو سه نوع درب وجود دارد و عبارتند از:
درباره درب غلیظ پاش
درب غلیظ پاش با دهانه های ۲۴ و ۲۸ موجود در بازار بیشتر برای بطری های مایع دستشویی مورد استفاده قرار میگیرد و انواع مختلف دارد وهم به طور وارداتی و هم داخلی موجود میباشد.
درباره درب فلیپ تاپ
از دیگر درب های بطری های شوینده درب های فلیپ تاپ با دهانه های ۱۸-۲۰-۲۴ و ۲۸ در رنگ های مختلف است که برای محصولات ارایشی و بهداشتی استفاده میگردد. این درب ها بیشتر برای بطری های اشانتیون، بطرهای شامپو، بطری های ژل ضدعفونی کننده،بطری های الکل مورد استفاده قرار میگیرد.
درباره درب فندکی
بطری های شامپو قابل فشار به راحتی با درب فندکی متناسب می شود و این نوع درب بطری در مقایس با درب غلیظ پاش و فلیپ تاپ کمتر استفاده می شود.بیشتر از این نوع درب شوینده برای بطری های لوسیون مانند بطری های شامپو استفاده می شود.

نتیجه گیری
بطری های شامپو دارای کاربرد های فراوانی است و این نوع بطری ها فروش بالایی دارند . ظروفیران تولید کننده و ارائه دهنده انواع بطری پت است و بطری شامپو و دیگر محصولاتی است که برای کسب اطلاع از قیمت ها و خرید خود با کارشناسان فروش ظروفیران تماس حاصل فرمایید.

بطری پت سم

بطری پت سم دارای سایز و دهانه های مختلفی می باشد که برای بسته بندی کود و انواع سم و مواد شیمیایی کاربرد دارد. بطری پت سم دارای کاربرد های مختلفی است و جنس این نوع بطری ها از پلی اتیلن می باشد. در واقع این نوع بطری های پلاستیکی برای بسته بندی مواد شیمیایی کاربرد دارد و در مدل های متنوع با سایز و دهانه های گوناگون موجود می باشد.

شناخت بطری پت سم

قبل شناخت بطری پت سم با بطری پت آشنا شویم. برای این که بتوان ظرف‌های با طرح و رنگ های مختلف را تولید کرد، باید از قالب‌های پریفرم استفاده نمود. شکل دهی استاندارد و متنوع به بطری‌های پلاستیکی از طریق قالب پریفرم امکان پذیر است. این قالب‌های با ایجاد تنوع سایز و اندازه می توانند بطری‌های باکیفیت را تولید نمایند. ظرف‌های پلاستیکی موجود در بازار با تزریق مواد پلاستیک خام درون بطری پت ایجاد می‌شوند. موادی که درون قالب پریفرم تزریق می‌شود از نوع پلی اتیلن ترپتالات است که قابلیت تبدیل شدن به بطری پت مختلف را دارد.
از بطری پت برای تبدیل ماده خام پلاستیک، به بطری‌های کاربردی استفاده می‌شود. بیشتر استفاده از بطری پت در صنایع نوشیدنی و تولیدی است. در فرآیند تبدیل شدن مواد پلاستیک به بطری‌های قابل استفاده، از حرارت بالا استفاده می‌شود تا دمای وارد شده به پریفرم بتواند مواد خام پلاستیکی را به اندازه کافی منبسط نماید.
قوطی پت دارای اشکال و مدل های مختلف است که باعث می‌شود تا بطری‌های پلاستیکی با ظاهر مختلف تولید شوند. قالب‌های پریفرم در بسته بندی انواع آب میوه‌ها، محصولات لبنیاتی، سس، روغن و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای بسته بندی برخی از مواد غذایی نیز از قالب‌های پریفرم استفاده می‌شود تا محصول نهایی تولید شده دارای کیفیت قابل قبول باشد.

انواع قوطی پت سم

قوطی پت دهانه ۴۵ یک لیتر کواکس لیبل دار بلند
قوطی پت دهانه ۴۲ ۱ لیتر
قوطی پت دهانه ۴۸ کواکس
قوطی پت ۲۵۰ سی سی دهانه ۲۸ یک لیتری
قوطی پت دهانه ۲۸ یک لیتری سم
قوطی پت سم دهانه ۲۸- ۵۰۰ سی سی
قوطی پت دهانه ۴۲ تپل سم
قوطی پلی اتیلن سم از چه موادی ساخته می شود؟
مواد تشکیل دهنده این مدل بطری، پلی اتیلن می باشد که این ماده به دلیل مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی و سمی و عدم خوردگی در برابر این مواد برای بطری سم مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر تولید کنندگان سم کشاورزی از این طرف استفاده می کنند و مواد سمی خود را در این ظرف ها می ریزند و برای مشتریان خود بسته بندی می کنند.
قوطی پلی اتیلن سم چیست؟
در واقع برای ساخت بطری پلی اتیلن سم از یک نوع ماده پلاستیکی به نام پلی اتیلن تر
فتالات استفاده می شود که جز مواد بی خطر محسوب می شود. بطری پل اتیلن سم به دلایل زیادی ازپلی اتیلن ساخته می شود که در ادامه چند مورد از مهم ترین دلیل ها را خواهیم گفت
مقاومت بالا
انعطاف پذیری خوب
اصطحکاک کم
مواد شیمیایی ظروف پلاستیکی در مواد غذایی نشت نمی کند
نگهداری آسان مواد آرایشی
نکات قوت در بطری پت سم
مقاوم در برابر اسیدها
نیمه شفاف و انعطاف پذیر
موارد استفاده بطری سم پلی اتیلن
نگهداری و جابجایی مایعات و محلولهای شیمیایی
نگهداری مواد سمی و اسیدها
نتیجه گیری
ظروف ایران تولید کننده و ارائه دهنده انواع محصولات بطری پت می باشد. بطری پت سم نیز یکی از بطری های تولید این مجموعه می باشد که می توانید برای مشاهده انواع بطری پت سم و دیگر مدل های بطری پت به سایت ظروف ایران مراجعه کنید. برای دریافت لیست قیمت بطری پت سم می توانید با کارشناسان فروش ظروف ایران در تماس باشید

 

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.