تولید ظروف پلی اتیلن

تولید ظرف پلی‌اتیلن

امروزه پلاستیک کاربرد فراوانی در صنعت دارد، به‌طوری که برای ساخت اکثر وسایل از پلاستیک به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود، پلاستیک و ظروف پلی‌اتیلن در زندگی ما نقش اساسی و جداناپذیری دارند، اصولا گاهی از پت برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود اما تجربه نشان می‌دهد بهترین گزینه همان پلی‌اتیلن می‌باشد، همانطور که می‌دانید پلی اتیلن یکی از انواع پلمیرهاست و به وسیله این ماده ظروف مختلف با کیفیت‌های بالا در کارخانجات تولید و ارائه می‌شوند..

کاربردهای پلی‌اتیلن چیست؟

پلی‌اتیلن کاربرد فراوانی دارد و زندگی ما به نوعی به آن وابسته است، به عنوان مثال در تولید ظروف پلاستیکی، ظروف شیر، مایعات و وسایل پلاستیکی دیگر کاربرد دارد، لوله‌های پلاستیکی نیز دارای پلی‌اتیلن هستند؛ از این رو تولید پلی‌اتیلن بسیار مهم می‌باشد. اکثر ظروف پلاستیکی آشپزخانه از پلی اتیلن تولید می‌شوند. پلی‌اتیلن در ساخت کیسه‌های پلاستیکی و لوله‌های پلاستیکی نیز کاربرد فراوانی دارد.

 

ویژگی‌های پلی‌اتیلن چیست؟

تولید پلی‌اتیلن ظروف تولید شده از پلی‌اتیلن بسیار سبک هستند و از طرفی کاربردی هستند، به طوری که در همه‌جا این ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرند و زندگی ما به نوعی به وجود آن‌ها گره خورده است، ظروف پلی‌اتیلن بسیار سبک هستند و انعطفاف پذیری زیادی دارند، همچنین بسیار مقاوم در برابر پارگی هستند و امکان نشتی ماده از درون آن بسیار کم است. ظروفی که از پلی‌اتیلن ساخته می‌شوند دربرابر گرما و فشار نیز مقاوم هستند و در برابر رطوبت نفوذ ناپذیری بالایی دارند.

روش های تولید

برای تولید پلی اتیلن فشاری در حدود ۳۰۰۰ اتمسفر و دمای ۱۰۰۰ درجه سلسیوس از شرایط تولید این ظروف می‌باشد، در این روش تولید باید همه نکات را بررسی کنیم تا مواد اضافی تولید نشوند و مشکل‌زا نباشد. در روش دیگر فشار و دمای پایین مورد نیاز می‌باشد، در انتهای این فرآیند پلی‌اتیلنی با دانسیته بالا تولید خواهد شد. برای تولید ظروف پلی اتیلن مراحل متفاوتی طی می‌شود، این کار با دستگاه‌های مخصوص انجام می‌گیرد و امروزه هزینه کمتری دارند و همچنین بسیار پیشرفته‌تر از قبل هستند؛ این دستگاه‌ها برای تولید پلی‌اتیلن به نیروی انسانی کم‌تری نیاز دارند که یک مزیت به حساب‌ می‌آید، بیشترین پلی اتیلن‌ها صرف ساخت بطری می‌شوند و اصولا کاربرد گسترده آن در تولید بطری‌ها است.
در تولید ظروف پلی اتیلن ابتدا مواد پلی اتیلن سنگینHDPE به صورت مذاب در می آید که به صورت دوده از اکسترودر دستگاه خارج می شود و سپس باد داخل دوده با فشار ۵ اتمسفر وارد می شود تا به شکل قالب نهایی تبدیل شود. برای تولید این مدل ظرف ها به طورکلی از دستگاه‌های بادی یا چرخشی استفاده می‌شود، درواقع دستگاه‌های بادی برای تولید ظرف‌های پلی‌اتیلن به صورت انبوه مناسب هستند، اما دستگاه‌های قالب‌گیری چرخشی برای تولید سایز بزر‌گتر ۵۰ لیتر به بالا و به صورت انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش های مختلف تولید ظرف پلی‌اتیلن با دستگاه بادی

ابتدا روی هسته قالب‌گیری شروع می‌شود و سپس ماده اولیه تولید پلی‌اتیلن به قسمت ریخته‌گری منتقل می‌شود، در مرحله بعد با استفاده از هوا شکل می‌گیرد و پرمی‌شود، در انتها خنک شده و کار تمام است. در یک روش کاربردی دیگر، اکستروژن از طریق یک لوله شروع به حرکت می‌کند و سپس لوله بالا می‌آید و قالب بسته می‌شود، در مرحله بعد قالب از هوا پر می‌شود و پس از سرد شدن قسمت‌های اضافی بریده می‌شود.

روش‌های تولید پلی‌اتیلن

در تولید ظرف‌های پلی‌اتیلن یک روش پلاستیک به یک قالب مشخص تزریق می‌شود و بعد از آن حرارت داده می‌شود، با میله هسته‌ای داخل آن را پر می‌کنند و فشار زیاد داخل آن ایجاد می‌کنند تا کامل شکل بگیرد، این روش یکی از بهترین روش‌های تولید می‌باشد و ظرف‌ها با کیفیت عالی تولید و عرضه می‌شوند.
سایت دارای انواع ظرف‌های پلی اتیلن می‌باشد، این سایت پیشگام در زمینه تولید بطری‌ها و ظروف مختلف از پلی‌اتیلن که کیفیت و مقاومت عالی‌ای دارد می‌باشد، محصولات سایت ظروف ایران محبوب و پرطرفدار هستند و این به دلیل سابقه درخشان این شرکت است.
نتیجه گیری
پلی‌اتیلن‌ها براساس چگالی طبقه‌بندی می‌شوند و همانطور که بالاتر گفتیم از مهم‌ترین مواد اولیه به شمار می‌آیند که بسیار پرکاربرد هستند، اکنون این مواد به صورت عمده در بازار و به ویژه در بستر اینترنت طبق سلیقه شما به فروش می‌رود. در خرید ظرف‌های پلی‌اتیلن کیفیت و مقاومت از مهم‌ترین عوامل برای مشتری‌‌پسند شدن محصول به حساب می‌آید. سایت ظروف ایران انواع متنوعی از ظروف پلی‌اتیلن را دارا می‌باشد و با توجه به این‌که این ماده هزینه زیادی دارد اما سایت ظروفیران دارای انواع مختلف آن‌ها با قیمت مناسب می‌باشد.

مقالات مربوط به ظروف پت را اینجا بخوانید.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.